Get Adobe Flash player

xxxxxx

xxxxxxW dniu 18 listopada odbył się w hali sportowej w Smólniku III Turniej z Okazji Dnia Niepodległości. Turniej zorganizowano dzięki pomocy finansowej Gminy Włocławek, Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu, Fundacji „ Anwil dla Włocławka „ w ramach projektu realizowanego w naszej szkle pt. ,,Akademia Wiedzy i Umiejętności Juniora i Seniora - Razem łatwiej”. Turniej był też częścią projektu Fundacji " Narodowy Badminton " pn. " 100 turniejów na 100-lecie niepodległości ". Był to zarazem trzeci turniej w ramach Grand Prix Województwa Kujawsko – Pomorskiego w Badmintonie, którego głównym organizatorem jest UKS „ START „ Smólnik.


W turnieju wzięło udział 47 zawodników z Torunia, Włocławka, Solca Kujawskiego, Gniewkowa oraz Skępego. Podczas turnieju rozegrano 77 spotkań, które wyłoniły zwycięzców siedmiu kategorii ,w których rozgrywany był turniej. Oto ich zwycięzcy:
Kobiet OPEN
1.Katarzyna Chojniak – Włocławek
2.Aneta Michalska – UKS „ START „ Smólnik
3-4. Małgorzata Jabłońska – Wlocławek
Zuzanna Stasiak – UKS „ START „ Smólnik/LMK Włocławek

Mężczyźni A

1.Mateusz Krysa – Solec Kujawski
2.Norbert Kamieński – TMT Toruń
3-4. Bartosz Urbański – AZS UMK Toruń
Cezary Jaks – Skępe

Mężczyźni B

1.Cezary Jaks – Skępe
2.Michał Rowicki – Skępe
3-4. Krzysztof Jabłoński – TMT Toruń
Patryk Nowacki – UKS „ START Smólnik/ZSB Włocławek

Mężczyźni C

1. Bogdan Gostyński – UKS „ START „ Smólnik /ZSB Włocławek
2. Sławomir Jabłoński – Włocławek
3-4. Dominik Nowacki – UKS „ START „ Smólnik/ZSB Włocławek
Michał Ledzion – UKS „ START „ Smólnik

Mężczyźni Debiutanci
1.Tomasz Sołtysiak – Anwil Team
2.Mariusz Kryska – Autostrada Włocławek
3-4. Jarosław Jeźwiecki – Włocławek
Robert Latecki – Autostrada Nowa Wieś

Kobiety – Gmina Włocławek + Włocławek

1. Aneta Michalska – UKS „ START „ Smólnik
2.Zuzanna Stasiak – UKS „ START „ Smólnik/LMK Włocławek
3-4 Anna Jankowska – Autostrada Nowa Wieś
Marta Jaźwiecka – Włocławek

Mężczyźni – Gmina Włocławek + Włocławek

1.Grzegorz Jankowski – Autostrada Nowa Wieś
2.Marcin Kubiak – ZST Włocławek
3-4 Eryk Supiński – UKS „ START „ Smólnik
Jakub Buchner – ZST Włocławek


Wszystkich najmłodszych adeptów i miłośników badmintona zapraszamy już 8 grudnia na V Mikołajkowy Turniej Badmintona „O czapkę św. Mikołaja „. Do turnieju zgłosiło się już 45 zawodników z Torunia, Kruszwicy, Włocławka oraz Smólnika
Zgłoszenia dzieci w wieku 6-15 lat przyjmowane są pod numerem telefonu 785 474 000.


xxxxx


W dniu 10 listopada 2018 r. o godz. 14: 00 spotkaliśmy się w naszej szkole, aby godnie uczcić, 100 lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczestnicząc w tym wydarzeniu spełniliśmy oczekiwania jednego z Ojców niepodległości- Józefa Piłsudskiego, który powiedział:

"Naród, który nie szanuje swojej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości"

Zaszczytem, ale i obowiązkiem Dyrektora Szkoły jest działać na rzecz lokalnego środowiska- Małej Ojczyzny. Szkoła, jej Pracownicy, Uczniowie i Rodzice poprzez różnorodne środowiskowe przedsięwzięcia budują więzi lokalnej społeczności.

Wszyscy Ci, którzy organizowali, współorganizowali i uczestniczyli w Festynie pt.,, Dla Niepodległej” są patriotami działającymi na rzecz Małej Ojczyzny. Bolesław Prus powiedział:

Prawdziwy patriotyzm nie tylko polega na tym, ażeby kochać jakąś idealną ojczyznę, ale – ażeby kochać, badać i pracować dla realnych składników tej ojczyzny, którymi są ziemia, społeczeństwo, ludzie i wszelkie ich bogactwa.

Otrzymany grant z Fundacji Anwil dla Włocławka umożliwił spełnienie naszych zamierzeń.

Festyn w naszej szkole pt.,, Dla Niepodległej” był częścią dużego projektu pt. ,,Akademia Wiedzy i Umiejętności Juniora i Seniora- Razem łatwiej” Celem tego projektu jest integracja międzypokoleniowa, mająca na celu pracę na rzecz Małej Ojczyzny poprzez wymianę doświadczeń i zdobywanie nowych umiejętności w przyjaznej atmosferze.

Dziękuję wszystkim mieszkańcom naszej Małej Ojczyzny za przybycie na festyn i wspólną wspaniałą zabawę.

Dziękuję wszystkim tym, którzy organizowali i współorganizowali sobotnią uroczystość: Zespołowi Folklorystycznemu ,,Smólnik”, Kołu Gospodyń Dąb Skoki, Stowarzyszeniu Patrol Włocławek, pani Beacie Magierze, pani Janinie Witkowskiej, pani Wiesławie Sudo, panu Mirosławowi Sudo, panu Jackowi Goliszewskiemu. Dziękuję przedstawicielom mediów za zainteresowanie.

Dziękuję serdecznie nauczycielom oraz pracownikom obsługi mojej szkoły za profesjonalizm i zaangażowanie w  przedsięwzięcie.

Obchody 100 lecia odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę, w moim poczuciu spełniliśmy wzorowo.


Marzenna Kwiatkowska- Dyrektor SP w Smólniku

xxxxxx

15 września 2018r. na terenie naszej szkoły rozpoczęły się uroczystości otwarcia szlaku męczeństwa rodziny Migdalskich. Przybyli zaproszeni goście, współtwórcy szlaku oraz członkowie rodziny Migdalskich. Ta swoista lekcja historii naszej Małej Ojczyzny powinna być znana każdemu. Dziękujemy inicjatorom i twórcom szlaku.

xxxxxx

Kolejnym punktem projektu był udział w przedsięwzięciu sportowym SPLLUWA – Sportowe Powitanie Lata Ludzi Umiejących Wypoczywać Aktywnie. Frekwencja rokrocznie jest coraz większa, co bardzo cieszy zarówno organizatorów jak i uczestników. Każdy mógł wybrać coś dla siebie, ponieważ w ofercie  był m. in. „Marszobieg Bezspinki”, „Bieg Świętojański”, „Pchnięcie kulą”, „Wyścig na rolkach”.

xxxxx

9 czerwca 2018r. na terenie Szkoły Podstawowej w Smólniku odbył się festyn „Bo wszyscy Polacy to jedna rodzina…”, podczas którego były realizowane zadania projektu Fundacji dla Włocławka „Akademia Juniora i Seniora – Razem łatwiej”. Odbyły się m. in. potyczki rodzinne, występy dzieci i uczniów  naszej szkoły, zespołu folklorystycznego „Smólnik”, pokaz doświadczeń chemicznych, turniej badmintona. Działania te scalały więzi międzypokoleniowe i dawały dużo radości zarówno młodszym jak i starszym. Podczas festynu został także zorganizowany punkt propagujący i zachęcający do uczestnictwa realizacji projektu.