Get Adobe Flash player

15 września 2018r. na terenie naszej szkoły rozpoczęły się uroczystości otwarcia szlaku męczeństwa rodziny Migdalskich. Przybyli zaproszeni goście, współtwórcy szlaku oraz członkowie rodziny Migdalskich. Ta swoista lekcja historii naszej Małej Ojczyzny powinna być znana każdemu. Dziękujemy inicjatorom i twórcom szlaku.

xxxxxx

Kolejnym punktem projektu był udział w przedsięwzięciu sportowym SPLLUWA – Sportowe Powitanie Lata Ludzi Umiejących Wypoczywać Aktywnie. Frekwencja rokrocznie jest coraz większa, co bardzo cieszy zarówno organizatorów jak i uczestników. Każdy mógł wybrać coś dla siebie, ponieważ w ofercie  był m. in. „Marszobieg Bezspinki”, „Bieg Świętojański”, „Pchnięcie kulą”, „Wyścig na rolkach”.

xxxxx

9 czerwca 2018r. na terenie Szkoły Podstawowej w Smólniku odbył się festyn „Bo wszyscy Polacy to jedna rodzina…”, podczas którego były realizowane zadania projektu Fundacji dla Włocławka „Akademia Juniora i Seniora – Razem łatwiej”. Odbyły się m. in. potyczki rodzinne, występy dzieci i uczniów  naszej szkoły, zespołu folklorystycznego „Smólnik”, pokaz doświadczeń chemicznych, turniej badmintona. Działania te scalały więzi międzypokoleniowe i dawały dużo radości zarówno młodszym jak i starszym. Podczas festynu został także zorganizowany punkt propagujący i zachęcający do uczestnictwa realizacji projektu.