Ciekawe spotkanie | Gimsmolnik

Ciekawe spotkanie

W dniu 4 października 2013 r. w naszej szkole odbyła się prelekcja dla młodzieży i dla dorosłych dra Witolda Lenarta na temat ,,Odpady po nowemu – ewolucja, rewolucja czy obstrukcja?” oraz ,,Pojezierze Gostynińskie – bliskie i piękne, ale nie do końca znane.” Wyżej wymieniona prelekcja została zorganizowana dzięki realizacji projektu pt. ,,ŚMIECI MNIEJ- ZIEMI LŻEJ.”

Pan dr Witold Lenart jest nauczycielem akademicki, pracownikiem Uniwersytetu Warszawskiego (Wydział Geografii i Studiów Regionalnych). Wieloletni kierownik i organizator Mazowieckiego Obserwatorium Geograficznego w Murzynowie k. Płocka. Hydroklimatolog, sozolog. Autor kilkudziesięciu prac, w tym takie książek z dziedziny ochrony środowiska, edukacji ekologicznej, zarządzania środowiskiem i gospodarowania krajobrazem. Pomysłodawca i współrealizator wielu materiałów edukacyjnych, w tym około stu filmów, scenariuszy, audycji i akcydensów popularnonaukowych i popularnych. Rzeczoznawca i biegły w dziedzinie ochrony powietrza, ocen środowiskowych, podręczników z geografii i ochrony środowiska (Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu, Ministerstwo Środowiska). Uczestnik wypraw polarnych i do regionów suchych.

Jest jednym z pomysłodawców i twórców Gostynińsko- Włocławskiego Parku Krajobrazowego.

Dziękujemy za przybycie na spotkanie panu Pawłowi Augustyniakowi- podleśniczemu Kukaw i panu Leszkowi Urbankiewiczowi przedstawicielowi GWPK.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *